Üliõpilaste XX Suvemängud - kokkuvõte

Tänavu tähistasid Üliõpilaste Suvemängud oma 20ndat juubelit. Aeg on lennanud uskumatult kiiresti! Ka ilmataat tegi meile vapustava kingituse, kuvades taevalaotus vaid suviselt kuuma päikest. Kohal oli üle 1500 aktiivse ja sportliku tudengi, vilistlase ning töötaja, kes said osa võtta enam kui 40 erineval võistlusalal millest 27 olid punktialad ja 13 meelelahutusalad.Loomulikult ei puudud ka õhtune meelelahutusja üllatusesinejad! Juubeliürituse puhul küttis rahva kuumaks kauaoodatud Terminaator!

Uute võistlusaladena sai sel korral proovida vibulaskmiste, mis osalejate poolt eriti soojalt vastu võeti ja päeva jooksul koolitatud pea kakssadaat täpsuslaskurit. Vana hea sääsetapmise MMiga, läks nagu viimastel talvedel suusatamisega – mida ei ole seda ei ole! Väledamad suutsid siiski 3 uimerdavat sääske enda kämmalde vahele kinni püüda. Kolmanda uue alana tulnud Mamma pannkookide kiirsöömine aitas korralikult täita ka kõige näljasemad kõhud. Taaselustatud sai kauaigatsetud rulluisutamine oma täies hiilguses.

Teise päeva lõpetas juba legendaarne naiste mudamaadlus, kus areenile olid kutsutud eelmiste aastate tšempionid ja nende auväärsed kunagised vastased, kuid ruumi jäeti ka uutele tegijatele. Pealtvaatajatele oli valmis ehitatud suur tribüün, nii, et ka kõige tagumised võisid näha mudas toimuvat.

Üliõpilaste XX Suvemängude kõige populaarsemaks alaks nii naiste kui meeste seas osutus ülakaalukalt noolevise, kus enda visketäpsust pani proovile üle 600 tudengi. Populaarsuselt teine oli elamusjooks, 400 kiire jooksjaga ning kolmas oli kastipanemine 345 osava ladujaga.

AS20190630EASL-SVM_K2.JPG

Tulemuskarika võitja - Tartu Ülikool

Tänavuste suvemängude tulemuskarika suutis enda kätte võidelda taaskordselt Tartu Ülikool, kes alistas koguni neljakümne punktiga Tallinna Tehnikaülikooli. Tõhusa töö ja pingutuse tagajärjel jõuti esikohale lausa 16. võistlusalal.

AS20190630EASL-SVM_K1.JPG

Aktiivsuskarika võitja - Eesti Lennuakadeemia

Aktiivsuskarika rabas endale sel korral Lennuakadeemia, kes kogus Suvemängudelt lausa 36 punkti, teenides kogu Ylispordi hooaja tabelis kokku 64 punkti, edestades Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ainult seitsme punktiga. Sellise väikese ülikooli kohta on ELA teinud märgatavaid edusamme sportlike tudengite kaasamisel, kuna terves koolis õppivast 244-st tudengist oli kohal koguni 68 osalejat.