ÜLIÕPILASTE XIX SUVEMÄNGUD

ÜLDJUHEND    REGISTREERIMINE   MAJUTUS

 

Lae alla

ÜLDJUHEND

Suvemängud

Üliõpilaste XIX Suvemängud (edaspidi: Mängud) on sportlik-meelelahutuslik üritus, kuhu on oodatud kõik kõrgkoolide tudengid ja noorusliku ning sportliku hingega vilistlased.

Eesmärk

Mängude eesmärk on pakkuda kohaletulnutele pingelist sportlikku ja lõõgastavat meelelahutuslikku programmi. Populariseerida nii ühist kui ka individuaalset spordiharrastust tudengkonna seas.

Aeg ja koht

Mängud toimuvad 29. juuni - 1. juuli 2018 a. Kääriku Spordikeskuse territooriumil.

Korraldaja

Eesti Akadeemiline Spordiliit (www.easl.ee; tel 7 333 233); kontaktisikud on: Üliõpilaste XIX Suvemängude projektijuht Marek Doronin (marek@easl.ee; 52 32 911); Üliõpilaste XIX Suvemängude programmijuht Kunnar Karu (kunnar@ylisport.ee; 52 77 540); Üliõpilaste XIX Suvemängude sekretariaadijuht Martin Malm (staap@ylisport.ee; 53413663).

Osalejad

Osaleda võivad kõigi Eesti ning välisriikide kõrgkoolide tudengid ja töötajad, kes järgivad Mängude juhendit ning heakorra eeskirja. Iga osaleja esindab oma kõrgkooli (mitmes kõrgkoolis õppimise korral tuleb enne Mängude algust valida kõrgkool, mille võistkonnas soovitakse osaleda). Võistkonda võivad kuuluda ühe ja sama kõrgkooli tudengid ja vilistlased.

Saabumine

Saabumine Käärikule alates reedest, 29. juunist, kell 10.00. Varasematele saabujatele telklaagri ning autoparklate valmisolekut ei garanteerita.

Transport ja parkimine

Kõik osalejad vastutavad ise oma saabumise eest Mängudele. Osalejate isiklikud autod tuleb parkida ainult selleks ettenähtud ja vastavalt tähistatud autoparklatesse. Korraldajate nõudmisel tuleb valesti pargitud auto koheselt ümber parkida. Valesti parkimise korral on korraldajatel õigus sõiduk teisaldada. Mängudel mitte registreerunud inimeste sõidukite parkimine parklas ei ole lubatud. Mängudel osalejate autod tähistatakse saabumisel parkimiskleebistega.

Majutus

Korraldajate poolt on organiseeritud aedadega piiratud telklaager Kääriku järve ääres, kuhu võivad telgi püstitada kõik Mängude osavõtumaksu tasunud osalejad (kõik vajalik telkimiseks peab olema osalejatel endal kaasas). Telklaagris ilma loata viibimine on keelatud. Väljaspool telklaagrit on telkimine keelatud.

Kääriku Spordikeskuses on võimalik ööbida lisaks telklaagrile majutusmajas, võimlatubades ning hotellis. Majutuse broneerimiseks kirjuta oma soovidest: staap@ylisport.ee

Kääriku hotell

 • kahene tuba 50 € / öö
 • kolmene tuba 60 € / öö
 • peretuba (neli kohta) 70 € / öö
 • sviit 70 € / öö

Kõikidesse hotelli tubadesse on võimalik osta juurde lisavoodi 15 € / öö.

Spordihoone

 • 4-ne tuba 50 € / öö

Majutusmaja palliplatside kõrval

 • 2-ne tuba 50 € / öö
 • 4-ne tuba 60 € / öö

Kohtade arv on piiratud!

Toitlustus

Mängude korraldajate poolt on osalejatele organiseeritud Kääriku Spordikeskuse sööklas 6  toidukorda: reede õhtusöök, laupäeva hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, pühapäeva hommiku- ja lõunasöök. Toitlustamine toimub ainult käepaela ning toidukordade kaardi alusel.

Ajakava

Mängude ajakava kinnitab Mängude korralduskogu ja sellega saab tutvuda internetis kodulehel www.ylisport.ee alates 1.03.2018. Korraldajatel on vajadusel õigus teha ajakavas muudatusi, andes neist enne Mänge teada kodulehel või Mängude ajal  infostendidel, võistkonna esindajate koosolekul ja informaatori kaudu võistluspaikades.

Spordiprogramm

Mängude ametlikud koolidevahelise arvestuse punktialad (kokku 24 ala) on:

 1. Rektorite, õppejõudude ning kõrgkooli maskottide mitmevõistlus
 2. Kergejõustiku non-stop
 3. Ujumine
 4. Teate-triatlon
 5. Auto lükkamine
 6. Rahvastepall
 7. Mini-jalgpall
 8. Tänavakorvpall
 9. Rannavõrkpall
 10. Seinamäe 100
 11. Kääriku järve jooks
 12. Rannaindiaca
 13. Tänavahoki
 14. Noolevise
 15. Ultimate frisbee
 16. Tennis
 17. Kiiking
 18. Rammumehe ja –naise võistlus
 19. Elamusjooks
 20. Orienteerumine
 21. Kanuuralli
 22. Köievedu
 23. Disc-golf
 24. TTÜ esitleb: CS:GO

Korraldajatel on õigus vastavalt vajadusele teha punktialade programmis muudatusi.

Paremusjärjestuse selgitamine: Igal alal peetakse kõrgkoolidevahelist punktiarvestust. Punkte antakse järgmiselt: 

 1. koht - 12 
 2. koht - 10 
 3. koht - 8 
 4. koht - 7 
 5. koht - 6 
 6. koht - 5 
 7. koht - 4 
 8. koht - 3 
 9. koht - 2 
 10. koht - 1 

Iga osalenud kool saab minimaalselt ühe punkti. Kõigil aladel läheb arvesse iga kooli parim võistkond ning järgmised punkte ei too ega teiste koolide ees punkte kinni ei hoia. 

Individuaalaladel moodustub kõrgkoolidevaheline paremusjärjestus iga ala siseselt analoogiliselt üldise võistkondliku paremusjärjestusega. Punktid arvestatakse eraldi nii meeste kui ka naiste arvestuses.

Distsiplinaarküsimused

Kui osavõtja võistleb jooksvalt mitmel spordialal (va juhul kui ala juhend seda keelab) teeb ta seda omal vastutusel. Sellisel põhjusel ei lükata võistlusi-kohtumisi edasi ega vahetata toimumisaega. Jälgitakse korraldaja poolt valmis tehtud ajakava. Kui mängijad 5 minuti jooksul peale mängu alguseks määratud aega kohale ei ilmu, saab kohal olev võistkond loobumisvõidu.

Meelelahutusprogramm

Mängude ametlikku meelelahutusprogrammi kuuluvad:

 • Meelelahutuslikud spordialad (kokku 10 ala):
  • Pokker
  • Leilivõtmine
  • Mobiiltelefoni heide
  • Mullijalgpall
  • Vettehüppe võistlus „Järvelendur’18“
  • Naiste mudamaadlus vol XV
  • 100m hommikutriatlon
  • SUP’i kross
  • Kastipanemine
  • Console Gaming League turniir: NBA2K18 & FIFA18
 • Spordialade koolitused (kokku 5 ala):
  • Tennise koolitus
  • Orienteerumise koolitus
  • Pokkeri koolitus
  • Ultimate frisbee koolitus
  • Kiikingu koolitus
 • Reede ja laupäeva õhtune pidu

Korraldajatel on õigus vastavalt vajadusele teha meelelahutusprogrammis muudatusi.

 

Spordi- ning meelelahutusprogrammi kuuluvate alade juhendid ning täpne Mängude programm avaldatakse 1. märtsil Mängude kodulehel.

Kõrgkoolide esindajatele mõeldud koosolek toimub Kääriku Spordikeskuse kinosaalis 28. juunil algusega kell 18.00.

Autasustamine

Iga individuaal- ja võistkondliku ala kolme parimat sportlast/võistkonda autasustatakse korraldajate ja sponsorite poolt välja pandud auhindadega. Esikoha võitnud sportlane/võistkond saab Üliõpilaste XVIII Suvemängude meistrikarika. Koolidevahelise võistluse parimat kooli autasustatakse rändkarikaga. Lõpetamisel tunnustatakse iga kõrgkooli kõige väärtuslikumat esindajat Üliõpilaste XVIII Suvemängude erikarikaga (väärtuslikuma esindaja valivad kõrgkoolid ise oma osalejate hulgast).

Lisaks parima kõrgkooli karikale kuuluvad Mängud ka #YliSport Aktiivsuskarika arvestusse antakse välja ka aktiivseima kõrgkooli rändkarikas. Aktiivseimaks kõrgkooliks on kool, kelle esindajad osalevad kõige aktiivsemalt võistlustel (arvesse lähevad ka meelelahutuslikud spordialad). Iga osaleja igal alal toob koolile ühe aktiivsuspunkti.

Autasustamised toimuvad ajakavas määratud aegadel iga võistluspäeva lõpus. Korraldajatel on õigus välja panna ka loosi- ja eriauhindu. Kõrgkoolide poolt välja pandud ergutusauhinnad antakse korraldajatega koostöös välja Mängude lõpetamisel. Rajarekordite ületamisel on väljapandud eriauhinnad.

Protestid

Kõik protestid võistluse kulgemise ja konkurentide tegevuse kohta tuleb esitada kirjalikult hiljemalt poole tunni jooksul peale võistluse lõppu mängude sekretariaadis. Võistluste käigus tekkinud küsimused ja protestid lahendab kohtunikekogu eestseisus, kuhu kuuluvad: Mängude peakorraldaja, programmitoimkonna juht, sekretariaadi juht ja  EASL-i ametlik esindaja. Lisaks neile on kohustuslik arutlusel kohal olla kõnealuste võistkondade treeneritel/esindajatel.

Kõik protestid võistlustulemuste kohta tuleb esitada samal võistluspäeval: 29. juunil hiljemalt kell 21.00, 30. juunil hiljemalt kell 21.00 ja 1. juulil hiljemalt kell 14.00 Mängude sekretariaadile. Hilisemaid proteste ei rahuldata. Protestide kohta teeb oma lõpliku otsuse kohtunikekogu eestseisus koos antud ala peakohtunikuga.

Osalustasu

Kõik Mängudel osalejad on kohustatud maksma Mängude osalustasu.

Osalustasu sisaldab: oma telgiga kohta piirdeaiaga ümbritsetud telklaagris, parkimiskohta kinnises Mängude parklas, 6 toidukorda, osavõttu spordi- ja meelelahutusprogrammist.

NB! Suvemängudel osalejate arv on piiratud! Õiguse osalemiseks saavad 1500 esimesena registreerunud ja osavõtutasu maksnud inimest. 

OSALUSTASUD EASL liikmeskoolide üliõpilastele ja vilistlastele: 

 • kuni 31. märts 39€
 • 1. aprill – 23. juuni 49€
 • kohapeal 59€

Vaata EASL liikmeskoolide nimekirja EASL kodulehel.

OSALUSTASUD teiste kõrgkoolide üliõpilastele ja vilistlastele:  

 • kuni 31. märts 45
 • 1. aprill – 23. juuni 55€
 • kohapeal 65€

Mängudele loetakse ametlikult registreerunuks need, kes on registreerunud vastavalt käesolevale juhendile ning osalustasu üle kandnud EASL-i arveldusarvele vastavalt arvel näidatud tähtajale ja kes kannavad kohapeal Mängude käepaela. Mängude käepaela puudumisel ei ole ka õigust Mängudel osaleda. Kõik Mängudele mitte-registreerunute kaasabil või nende poolt saavutatud tulemused kuuluvad tühistamisele. Osavõtutasu ei tagastata. Osaleja osalemistasu peab laekuma selgelt ühest allikast ja ühe maksekorralduse näol.

NB! Samuti tühistatakse võistleja kohapealsel hilisemal registreerumisel kõik tema poolt enne osalustasu maksmist saavutatud tulemused. Käepaelte olemasolu kontrollivad kohtunikud ja konkurendid.

Soodustused

Kõik võistkondade esindajad, kes toovad Mängudele vähemalt 15 osalustasu maksvat võistlejat, saavad ise tasuta osaleda. Iga järgmise 15 osaleja kohta saavad veel ühe tasuta osaluse.

Võitjate osalemine

Eesti Akadeemiline Spordiliit kutsub kõiki Üliõpilaste XVIII Suvemängude individuaalalade võitjaid oma tiitlit kaitsma. Tasuta osalemiseks tuleb ennast oma kõrgkooli esindaja kaudu üles anda hiljemalt 31. märtsiks. Hilisemal registreerumisel tuleb tasuda osalustasu! 

Registreerumine

Mängudele registreerumiseks: 

 1. Tutvu Mängude üldjuhendiga, heakorraeeskirja, individuaalalade üldjuhendiga, võistkonnaalade üldjuhendiga ning alade juhenditega ja programmiga.
   
 2. Täpsem registreerimise info on esitatud Mängude kodulehe alamlehel registreerimine, kus on toodud ka erinevate kõrgkoolide kontaktisikud, kes koondavad kokku ühe kõrgkooli üliõpilased – saada oma registeerumise soov oma kõrgkooli esindajale.
   
 3. Juhul kui teie kõrgkooli esindaja puudub, siis saada oma osalussooviga kiri aadressile staap@ylisport.ee. Soovi korral saadetakse arve (märgi ära kellele).
   
 4. Osalustasu tasumisega kinnitate ühtlasi, et olete tutvunud Mängude juhendite ning heakorra eeskirjaga ja kohustute nendest kinni pidama.
   
 5. Lisainfo saamiseks kirjuta aadressil staap@ylisport.ee või helista 7 333 233.

Üldine info osalejatele

Kõikidel aladel osalejad peavad järgima võistluste üldjuhendit, individuaalalade üldjuhendit, võistkonnaalade üldjuhendit ning alade juhenditeid.  Kõik juhendid on kättesaadavad kodulehelt www.ylisport.ee. Kohapeal saab juhendiga tutvuda võistluspaikades olevatel infostendidel. Kõigil võistkonna esindajatel on õigus saada võistluste sekretariaadist iga ala juhendist koopia. 

 • Kohapeal kehtib Mängude heakorraeeskiri, mida kõik osalejad kohustuvad jälgima.
 • Igal alal osalejad vastutavad oma tervisliku seisundi eest ise. Korraldajate poolt on garanteeritud esmaabi. Kohal on vetelpäästjad. 
 • Soovituslik on omada võistluskindlustust!
 • Võistlema tule kaine peaga. Võistluste kohtunikel on õigus joobetunnustega osaleja võistluselt kõrvaldada. Alkoholi tarvitamine avalikus kohas ja avalikul üritusel, selleks mitte ettenähtud kohas, on Eesti Vabariigi seaduste järgi keelatud. Võistluspaigas on alkoholi tarbimine keelatud. 
 • Kääriku Spordibaasi territooriumile klaastaarat ei lubata ning korraldajatel ning turvatöötajatel on õigus klaastaara ning selles olev jook konfiskeerida.
 • Võistluspaikades, võistluspaikade vahetus naabruses ja avalikus kohas Mängude toimumise territooriumil on suitsetamine keelatud
 • Võta kaasa kehtiv üliõpilaspilet või kõrgkooli lõputunnistuse koopia (vilistlased). Võistluste sekretariaadil on kahtluste või protestide korral kontrollimise eesmärgil õigus küsida teie dokumente. Kehtiva üliõpilaspileti puudumisel võidakse võistleja/võistkonna võistlustulemused tühistada. Vilistlastel esindatava kõrgkooli lõputunnistuse koopia puudumisel võidakse võistleja/võistkonna tulemused tühistada. 
 • Kõiki alade juhendite poolt mittereguleeritavaid küsimusi lahendatakse võistluste kohtunikekogu eestseisuse poolt lähtudes üldjuhendist ja/või tervest mõistusest. Kohtunikekogu eestseisusse kuuluvad: Mängude peakorraldaja, programmitoimkonna juht, sekretariaadi juht jaEASL-i ametlik esindaja.  
 • Käepaelad, stardinumber ning toidukordade kaart väljastatakse osalejatele sekretariaadist isikut tõendava dokumendi alusel.

Juhend on kinnitatud Üliõpilaste XIX Suvemängude korraldusmeeskonna poolt 30. jaanuaril 2018.