KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

 

REGISTREERIMINE/OSALEMINE

Kuidas registreeruda üritusele?
Üliõpilaste Tali- ja Suvemängudele registreerimine toimub ainult sinu ülikooli / kõrgkooli Fienta piletimüügisüsteemi lehel. Täpse registreerimise ja piletimüügiga seotud info leiad www.ylisport.ee/pilet. Samuti saad täiendavat infot küsida oma kooli esindaja käest, kelle info on leitav Mängude kodulehe alamlehel YLISPORT – ESINDAJAD.

Kas ma saan osaleda, kui ma pole üliõpilane?
Kui sa oled mõne Eesti kõrgkooli vilistlane või töötaja, siis võid sa kõigil YLISPORT üritusel osaleda. Lisaks võivad osaleda ka vähemalt 18. aastased gümnaasiumiastme õpilased.

Kus ma magan? Kas ööbimise eest peab eraldi maksma?
Korraldajate poolt on Üliõpilaste Suvemängudele osalustasu eest tagatud koht telkimisalas või Kääriku võimla põrandamajutuses. Üliõpilaste Talimängudel ja YliPallil on osalustasu eest tagatud põrandamajutus. 

Kas ma võin mänge ilma käepaelata vaatama tulla?
Mängude käepaela puudumisel ei ole mitte kellelgi õigust Mängude territooriumil viibida. Käepaelu kontrollivad mängude territooriumil nii turvamehed kui ka korraldajad.

Kui ma ööbida ja süüa ei taha, kas ma saan pileti odavamalt?
Osalemistasu on sätestatud üldjuhendis ning on lõplik. Ööbimisest või söögitalongidest loobumine ei vähenda piletihinda.

Kui ma tulen hiljem ja lahkun varem, siis kas saan osta 1 päeva pileti?
Osalemistasu on sätestatud üldjuhendis ning on lõplik. Programmist vähemal määral osavõtt ei vähenda piletihinda.

SPORTIMINE

Kas ma võin teise kooli võistkonnas osaleda?
Iga osaleja tohib esindada vaid oma kõrgkool. Mitmes koolis õppimise korral tuleb enne Mängude algust valida kool, mille võistkonnas soovitakse osaleda. Ühte võistkonda võivad kuuluda vaid ühe ja sama kõrgkooli tudengid, töötajad ning vilistlased. 

Kas spordivarustuse pean ise kaasa võtma?
Korraldajad annavad endast parima, et enamus alade juures oleks varustus olemas. Aga kindluse mõttes peaks iga osaleja vaatama üle iga spordiala juhendi, kust soovib osa võtta.

Millal on viimane aeg võistkond kirja panna?
Täpse kuupäeva võistkonna registreerimise kohta leiad vastavate mängude üldjuhendist. Kui eelregistreerimisest jääb vabu kohti, siis saab registreerida võistluspaigas kohapeal. 

Millal ja kuidas saan ennast individuaalalasse kirja panna?
Kõigile individuaalaladele on osalejatel võimalik registreeruda kohapeal ürituse toimumispaigas alates pool tundi enne ala algust.

Kuhu on kadunud aktiivseima kõrgkoolide arvestus Suvemängudelt? Miks üldse osaleda meelelahutusalades, kui seda arvestus pole?
Alates 2017 aastast hakkab Eesti Akadeemiline Spordiliit pidama YLISPORDi üritustel (Üliõpilaste Talimängud, Üliõpilaste Suvemängud ja YliPall) aktiivsustabeli koondarvestust, mille raames antakse aasta viimasel üritusel (Üliõpilaste Suvemängudel) välja õppeaasta aktiivseim kõrgkool. Suvemängud on selle arvestuse kõige suurem mõjutaja, seega tasub seal veel aktiivsem olla, sest YLISPORDi aktiivsuskarikas on väärikas auhind igale koolile!

MEELELAHUTUS

Kas õhtustele pidudele saab ilma käepaelata?
Õhtustele pidudele ei saa ilma käepaelata. Õhtusele peole ei müüda ka eraldi pileteid - ei kohapeal ega ka eelmüügist.

Mis on kõrgkoolide meelelahutusprogramm Suvemängudel?
Kõrgkoolide meelelahutusprogramm on kõrgkoolide enda poolt väljapakutud programm telklaagri lavale reedeks ja laupäevaks. Täpsem info Suvemängude juhendi juures.

Mitmel õhtul toimub pidu?
Üliõpilaste Suvemängudel toimub õhtune meelelahutus koos tantsupeoga kahel õhtul ja värskes õhus.
Üliõpilaste Talimängudel toimub tantsupidu kahel õhtul, millest laupäevaõhtune pidu päädib võitjate autasustamisega ning Suusasporditeemalise stiilipeoga.
YLIPALLil toimub laupäevaõhtune tudengirongkäik, mis lõppeb stiilipeoga.

HEAKORD

Kas oma alkoholiga võib Mängudele tulla?
Oma alkoholiga tohib tulla kõikidele Mängudele, kuid seda ei tohi tarbida võistlusplatside juures. Lisaks on keelatud kaasa võtta oma alkoholi õhtusele peole. Oluline on meeles pidada, et joobes isikut võistlema ei lubata! Kohtunikul on õigus kahtluse korral teostada alkoholijoobe kontrollimine.

Lisaks paluvad korraldajad vältida Kääriku territooriumil klaastaara kasutamist. Tühi taara vii koheselt prügikastidesse.

Mis juhtub, kui kaotan käepaela?
Teavita sellest viivitamatult korraldajaid ning pöördu edasise abi saamiseks staapi.

Kas Kääriku Järve ääres on olemas vetelpääste?
Ujumiskohtades on organiseeritud vetelpääste järelevalve.

PS! Alkoholijoobes vette minek on keelatud.

Kas Suvemängudel telkimisalasse tohin panna telgi sinna kuhu tahan?
Üliõpilaste Suvemängudel on telkimiseks ettenähtud eraldi aiaga piiratud ala. Telkimine on lubatud ainult selleks ettenähtud kohas. Kõik telgid, mis on üles pandud Kääriku spordibaasi territooriumile väljaspool ametlikku telkimisala, kõrvaldatakse ilma igasuguse eelteavituseta. 

Kas telkimisalas tohib grillida?
Lõkke tegemine ning grillide kasutamine selleks mitte ettenähtud kohtades on kategooriliselt keelatud (k.a. telklaagris). Grillimine on lubatud kõrgkoolide poolt paigaldatud ühistelkide juures ja selleks ettevalmistatud kohas.

 Kui Sa siit oma küsimusele vastust ei leidnud, siis võta meiega ühendust!